Aktualności

Uprawnienia nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego w dyscyplinie literaturoznawstwo

28 lutego 2018
czytaj całość

W połowie grudnia ubiegłego roku Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy uzyskał pozytywną decyzję Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów, pozwalającą uczelni na nadawanie stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk humanistycznych w dyscyplinie literaturoznawstwo. Po historii i językoznawstwie to już trzecie uprawnienia Wydziału Humanistycznego UKW do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego.

czytaj całość…

Konferencja o Tadeuszu Nowakowskim

10 stycznia 2018
czytaj całość

Instytut Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa UKW oraz Instytut Nauk Politycznych UKW byli organizatorami konferencji naukowej: Tadeusz Nowakowski: bydgoszczanin, dziennikarz, emigrant - w stulecie urodzin. 

czytaj całość…

Ostatnie pożegnanie Profesora

17 października 2017

W głębokim smutku pogrążyła nas wiadomość o śmierci naszego wieloletniego współpracownika, ale przede wszystkim Mistrza i Przyjaciela polonistyki bydgoskiej Śp. prof. dr hab. Edwarda Brezy, emerytowanego profesora Uniwersytetu Gdańskiego, wybitnego naukowca, wspaniałego dydaktyka i wychowawcy wielu pokoleń polonistów.

 

czytaj całość…

Konferencja Podziemia w kulturze współczesnej

13 maja 2016
czytaj całość

Instytut Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Katedra Kultury Współczesnej i Zakład Teorii Literatury i Wiedzy o Sztuce zorganizowały interdyscyplinarną międzynarodową konferencję naukową z cyklu Przestrzeń w kulturze współczesnej zatytułowanej Podziemia w kulturze współczesnej w dniach 18-19 maja 2016 r.

czytaj całość…

Instytut Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
ul. Jagiellońska 11, 85-067 Bydgoszcz